Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Dudak Estetiği, Fiyatları ve Kampanyaları

Divisions

Medlife Estetik Poliklinikleri Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.

 

Dudaklar gençliğin masumiyetin ve dişiliğin ifadesi. Bilhassa biz bayanlar için hacimli dudak çok emniyetli. Ruj sürmek istiyoruz. Rujun rengi giysimize uysun istiyoruz. Bazen de ruj sürmeden de bariz hacimli dudaklar istiyoruz. Yaşımız yükseldikçe incelen dudaklarımızı kalemle büyütmeye uğraşıyoruz. Dudaklarımız kırışmasını istemiyoruz, en sevmediğimiz de bu kırışıklar içine kaçan rujlar. Bu olay makyajın tadını kaçırıyor.

Dudak dolgusu ne demek ?

Doğuştan dudakları ince olan veya yaşın yükselmesi neticesi incelen ve bu incelikten üzüntülü olan kimselere, dudaklarını hacim kazandırmak, kalınlaştırmak sebepiyle uygulanan metoda ve bu uygulamada kullanılacak materyallere dudak dolgusu denir. En çok kullanılacak madde hyaluronik asittir.

 

Dudak dolgusu neden kullanılır

Biz estetik doktorlar dudak estetiği için en çok kalıcı olmayan dudak dolgusu kullanıyoruz. Dolgu türlerinin içeriği hyaluronik asit dediğimiz insan derisinin içeriğininde da olan bir madde. Yaş yükseldikçe vücut tarafından salgılanması azaldığı için cilt esnekliği kaybı görülür. Bu, su tutan bir molekül. İnsan vücudu ile son derece ahenkli. Herhangi bir yan etki yapmadan zaman içinde yok olup gidiyor. Her hyaluronik asit içeren dolgu net olarak güven vericidir diyemeyiz. Üretimi yapan şirketin kalitesi de emniyetli. Her sektörde de olduğu gibi kalite değişken bir kavram ama vücuda enjekte edilecek bir madde de kalite en emniyetli tavsiye sebebi olmalı bence. Yıllardır en kaliteli dolgu tipleriı kullanıyorum. Bu konuda ödün vermek de istemiyorum. Genellikle 1 ml’lik enjektörlerde olan dolgu türlerinin, bazı firmalarca 0,5 cc’lik enjektörlerde olanları da var. Benim ilk uygulamada seçimim 1 ml olanıdır. Takip eden uygulamalarda 0,5 cc’lik olan yapılabilir.

Dudak dolgusu herkeste aynı sabit yerlere tatbik edilmez. Örneğin bazı kimselerın üst dudak kıvrımları çok görünmezdir. Öncelikle onlar barizleştirilir. Bazı kimselerde ağız kenarı aşağı doğrudur. O desteklenir. Bazısının dudağın kırmızı olan bölümü görünmezdir. Ağırlıklı o alana tatbik edilir. Bu arada yaş faktörü ve renkler, zevkler de kesinlikle ön plana alınır. Estetik bir görünüm sağlamak önem arz eder.

Dolgu türlerinin kalınlıkları farklıdır.  Dudak çizgileri ve kenarın barizleştirilmesi için en müsait dudak dolgusu orta kalınlıkta ve elastikiyeti olanlardır. Böylelikle dudak işlevleri muhafaza edilmiş olur. Naturellikten uzaklaşmamış oluruz. Bilhassa 40 yaş üstü bayanlarda seçimim bu tarz dolgu tipleri görülür. Genellikle istediğimiz dudağı hacim kazandırmaktan çok restore etmek. Daha kalın dolgu tipleriı da dudağın etli bölümünün hacim kazandırılmasında tavsiye ediyorum.

Dudak dolgusu uygulama evreleri

Dudak dolgusu uygulaması 5 dakikalık bir uygulama ama uygulanan metod, hazırlanma ve masaj evreleri bence çok ehemmiyet arz ediyor. Lokal anestezik enjeksiyon tavsiye etmiyorum çünkü bu dudakta daha çok kabarmaya sebep görülür. Lokal anestezik krem kullanıyorum. Uygulama öncesi ve sonrası buz gerçekleştirilmesi çok emniyetli. Hem şişlik olmaması hem de kanamanın çabuk durması için. Uygun süre beklendikten sonra masaj ile dolgunun dağıtılması dolgunun tüm dudağa eşit biçimde yayılmasını sağlar. Akabinde dudak kontipi için dudak çizgilerine de biraz dolgu enjekte edilir. Dudak dolgu türlerininın en harika taraflarından biri neticenin hemen görülmesidir. Botoks uygulamasınde neticelerin görülmesi birkaç gün sonra bulunmasına rağmen dudak dolgusu hemen kendini gösterir. Bu yüzden dolgu yaptıran kişi beklediği mutluluğa hemen kavuşur. Birçok hastamdan aldığım yoruma göre çevrelerindeki insanlar onlardaki farklılığı görerek “ sen gençleşmişsin, harikaleşmişsin “ söylediklerini ifade ediyorlar.

Buraya kadar anlattıklarımın çoğu popüler konular. Şimdi gelelim sık sorulara ve sorunlara;

1- Geçici dudak dolgusu vücutta ne kadar durur? Kalıcı olanı yok mu?

Dolgu türlerinin vücutta kalma zamanı firmaya, dolgunun dolgunluğuna, vücudunuzun onu yok etme hızına göre farklıdır. Her uygulama esnasında biraz durur. Böylelikle uygulama zamanı uzar. Uygulama ekseriyetle 8 ile 12 ayda bir tekrardan yapılmalıdır. Birkaç yıl öncesine kadar sabit dolgu tipleri kullanılıyordu. Ben bunları hiç kullanmadım. Çünkü doku arasına sabit bir madde konmasını doğru bulmuyorum. Bir yan etki olduğunda veya yaptırmaktan pişman olduğunuzda çıkartma imkanı kalması lazım. Kalıcı erimeyen dolgu tipleriı tavsiye etmeyin derim. Çünkü bunlar çokça dudakta enfeksiyon, alerji ve biçim karışıklıklarına yol açıyor. Apseye sebep olmuş dolgu uygulamalerina bile rastladım. Üstelik bir kere yaptırdıktan sonra geri dönüş de yok. Benim için yalnız dudak dolgusu için değil yaptığım bütün uygulama ve operasyonlarda en emniyetli şey hastanın güvenliğidir. Zaten tıbbın atası sayılan Hipokrat’ın biz doktorlara en büyük öğüdü “önce zarar verme”  sözüdür. Ben de bu ilke ışığında hastalarıma uygulama bitirirken, öncelikle sağlıkları daha kötüye gider mi sorusunu kendime sorarım. Daha sonra bu uygulama hastamı önceki halinden daha iyi bitirir mı diye düşürüm. Hastamın zaman ve nakit kaybetmesini asla istemem.

2- Bana ne kadar dudak hacimleştirici önem arz eder?

Dudak uygulamalarında ekseriyetle 0,5 ile 2 ml arası tatbik edilir. Dudağın uzunluğu, inceliği ve her ikisine de uygulanıp uygulanmamasına göre lazım gelen miktar değişir. Şayet iki tüp yapmak isteniyorsa 1 hafta ara ile iki seanslı dudak dolgusu gerçekleştirilmesi daha müsait ve kontrollü olur.

3- Dudağımdaki simetri olmayan düzelir mi?

Birçok bireyin dudakları net olarak simetrik değildir. Bilhassa da sigara içenlerin. Çoğu kişi de bunun farkında değildir. Uygulama öncesi gözlem emniyetlidir. Bu olay ön plana alınarak uygulama yapılmalı. Genellikle ince olan tarafı net olarak doldurmak bazen çok zordur. Bu uygulamalerin 2 seans görüntüsünde gerçekleştirilmesi en doğrusudur.

4- Yağ enjeksiyonu dudakta dudak dolgusundan daha mı sabit?

Bunun için kesin böyledir diyemeyiz. Çünkü yağ dokusunun da büyük bir bölümü erir. Hele birde uygulanan yer dudak gibi hareketli bir alan ise. Yağ enjeksiyonunu isteyen hastalara dudağın etli dış bölümünde tavsiye ediyorum. Keza bu alande hacimlilik sağlamak için iyi bir materyal. Fakat dudak çizgisinde uygulanan uygulamaler sıkıntılı oluşabilir. Bu nedenle pek tavsiye etmiyorum. Dudak yağ dokusu olmadığını düşünürsek bu konuda haksız olmadığımı söyleyebiliriz. Hücreler arasındaki dokuda olağande olan molekülün yani hyalüronik asit içeren dudak dolgusu enjeksiyonu müsait bir miktarda ve müsait metodde yapıldığında daha naturel görünüm sağlar.

5- Dudak dolgusu yaptırdığım belli olur mu?

Bazı hastalarım dudak dolgusu yaptırdığı fark edilsin isterken bazıları da istemezler. Hatta çoğunluğu istemiyor. Diyeceksiniz ki madem belli olsun istenmiyorsa böyle bir uygulama sebep yaptırılıyor. Cevap basit. Herkes harika görünmek ister ama bunun naturel bir estetik olduğunun düşünülmesini arzu eder. Eskiden sabit bir model tatbik edilirdı. Birbirine benzeyen bayanlar ortalığı doldurmuştu. Günümüzde moda naturel görünümlü olmak. Ben eskiden beri naturel görünüm kısımdarıyımdır. Kişiye özgü plmanaalar bitirirım. Herkesin dudak görüntüsü, sosyal durumu, makyaj yapma tarzı, burun-dudak ilişkisi, arzusi, çene biçimi değişikdır. Bu yüzden bireyin yüz görüntüsüne müsait bir dudak dolgusu, yüzün diğer parçalarıyla ilgili olacak biçimde tatbik edilirsa en harika netice alınır. Tabi yalnız dolgu ile yetinmemek önem arz eder. Kişinin hemsinimina göre botoks uygulaması, mezoterapi,cilt bakımı vs. uygulamalerla desteklenmelidir. Dudak dolgusu yaptırdığı belli olsun isteyen hastalarım da görülür tabi ki. Doğal görünümden yana olmama rağmen bu muamelenin kişiye mutluluk vermesi lazım gelen bir uygulama olduğunun bilincindeyim. Şayet kişi yaptırdığı muamelenin çevresi tarafından fark edilerek takdir görme arzusundaysa, bana düşen hastamın isteğine saygı duymaktır. Yine “ önce zarar verme “ ilkesine bağlı kalarak hastamın muamelenini bitirirım.

6- Dudak dolgusu dudağımda his kaybına neden olur mı?

Eskiden uygulanan sabit dolgu tipleri doku arasında bir yer kaplayarak çevre dokulara baskı bitirirdı. Sanırım bazı duyu sinirlerine de baskı bitirirak dudakta his karışıklıklarına sebep olabiliyorlardı. Günümüzde kullanılacak hyaluronik asit içerikli dolgu tipleri doku içinde yer kaplamak yerine diffüz bir biçimde dağıldıkları için sinirlere bir etkileri yoktur. Dolayısı ile dudağın hislerinde bir bozulma olmaz. Fakat bazı hastaların korktuğu gibi mimik sorununa da yol açmaz.

7- Dudak dolgusunun yan etkileri var mı?

Hyaluronik asidin bir yan tesiri yoktur. Zaten vücutta var olan ve FDA tarafından da onaylanmış bir madde ve uygulamadir : Bazen iğnenin girdiği yerde hafif kızarıklık ve daha da nadir olmak üzere morluk oluşabilir. Bu lezyonlar 2-3 günde iz bırakmadan iyileşir.

8- Dudak dolgusuna kaç yaşında başlamak önem arz eder?

Dudak dolgusu yaptırmaya ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi. Çünkü gecikilirse cilt üzerinde sabit kırışmalar meydana gelir. Bunları tedavi etmek muhafaza etmektan daha zordur. Tabi ki 16 yaşında başlansın demek istemiyorum ama doktorunuzla görüşerek sizin için müsait zamanı belirlemek önem arz eder.

9- Dudak büyütme yaptırmaya seçim verdim. Nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle uygulama yaptıracağınız bireyin uzman olduğundan emin olmalısınız. Dolgu uygulaması yaptırmadan önce size yapılacak dolgu materyalinin kutusunu görmeyi isteyin. Yukarıda linkini verdiğim FDA onay listesinde var olan maddelerin gerçekleştirilmesinı sağlayın. Dudak dolgusu fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Antalya

dudak dolgusu
dudak dolgusu antalya
dudak dolgusu fiyatları
dudak dolgusu fiyatları 2018
dudak dolgusu markaları
dudak dolgusu sonrası
dudak dolgusundan sonra
dudak dolgusu yaptırdım
dudak dolgusundan sonra ruj
dudak dolgusu ruj
dudak dolgusu kaç tl
dudak dolgusu nedir
dudak dolgusu öncesi ve sonrası
dudak dolgusu fiyatları antalya

Medlife Estetik Poliklinikleri Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.